Şifremi unuttum!
Kullanıcı Kaydı

Doküman Bilgi Sistemi

Web Sayfası Bilgileri

Ümraniye'de yangın

Ümraniye Kayışdağı Atilla  Caddesi’nde bulunan  madeni yağ  deposunda meydana gelen  patlamada 4 kişi hayatını kaybetti 2 kişi yaralandı. 9 kişide  itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Bodrum katında marangoz atölyesi, giriş katında madeni yağ  deposu olan dört katlı binanın giriş katında nedeni belirlenemeyen patlama meydana geldi. Saat 12.30 da gelen ihbar üzerine yangına Ümraniye takım halinde saat 12.40’da müdahale etti.  Yanan binanın üst katlarının konut olması nedeniyle olay yerine gelen ilk ekip, Kadıköy, Çengelköy, Yenidoğan İtfaiye gruplarından yardım istedi.  Yangına 41 personel  11 araç ile müdahale edilerek söndürüldü. Ekipler  üst katlarda mahsur kalan 9 vatandaşı  kurtardı.

Kısa sürede söndürülen yangından sonra yapılan araştırmada, madeni yağ deposu olarak kullanıldığı anlaşılan bölümde dört kişinin yanarak hayatını kaybettiği anlaşıldı.  Yangın sırasında  Kemal Fark ve Dursun Yavuz’un ikinci kattan atlayarak yaralandığı tespit edildi.

Yapılan ön incelemede,  depoya dışarıda bulunan kamyondan su motoru ile kimyevi bir maddenin aktarıldığı, içerde ise  mazot türevi parlayıcı maddelerle başka bir madde üretildiği tahmin ediliyor.

İmalathanede ne üretildiği ve yangının nasıl başladığı Cumhuriyet Savcısının oluşturacağı bilirkişi  heyetinin incelemesinden sonra kesinlik kazanacaktır.

http://www.ibb.gov.tr/itfaiye/newsDetails.aspx?newsId=83 (İBB İtfaiyesi)

2007/01/27  2007/03/02

Dosyalar

Orjinal sayfa (302.72KB)

Fotoğraflar


1.

2.

3.

İlgili Kayıtlar

Endüstriyel Kazalar

NoTarihTesis AdıİlİlçeTür
1.2007/01/27Madeni Yağ Deposu [Adsız]İstanbulÜmraniye

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor.