Web Sayfası Bilgileri

Anadolu'ya Haberler

PEPE: ''EVDEN İŞE RAHAT GİTMEK İÇİN FABRİKALARIN DİBİNE EV YAPANLAR, ŞİMDİ BİZİ BURADAN KALDIRIN DİYOR''

KÖRFEZ, 19/10 --- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, sanayi tesislerinin yanına konut yapanların rahatını düşündüğünü, ancak tehlike yaşadığı zaman da devletten yardım beklediğini söyledi.

Pepe, Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde, Vali Erdal Ata, Kaymakam Ruhi Kulan, Ticaret Odası Başkanı Cemalettin Fidancı ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle biraraya gelip, sorunları tartıştı.

Toplantıda, Barbaros Mahallesi'nde oturanların sanayi tesisleri civarındaki evlerinin taşınması ve D-100 karayolunun Körfez geçişindeki ikileme çalışmaları hakkındaki sorunlar dile getirildi.

Pepe, burada yaptığı konuşmada, geçen yıl temmuz ayında Barbaros Mahallesi'ndeki Akçagaz dolum tesislerinde meydana gelen patlamanın yarattığı tehlikede vatandaşların da sorumlu olduğuna değinerek, şunları söyledi:

''Evden işe rahat gitmek için, fabrikaların dibine ev yapanlar, şimdi bizi buradan kaldırın diyorlar. Fabrikadan çıkınca ilk adımda eve gitmek güzel birşey. Ancak, Bu evleri yaparken belediye yok muydu? Vatandaş bazı kaideleri, şartları ve kanunları ihlal ettiğinde belediye neredeydi? Burada ne vatandaş, ne belediye, ne de projeyi çizenler, hiçbiri yasalara uymadı. Şimdi bize cenazeyi kaldırın diyorlar. Evet, bu cenaze ortadan kalkacak. Ancak, bunun için sivil toplum örgütleri, bürokratlar ve siyasetçilerin biraraya gelmesi lazım. Vatandaş da elini taşın altına koysun biraz. Herşeyi devletten beklemeyelim.'' (A.A)

http://www.byegm.gov.tr/yayinlarimiz/anadoluyahaberler-yeni/2003/ekim/ah_20_10-03.htm (BYEGM)

2003/10/19  2004/10/25

İlgili Kayıtlar

Endüstriyel Kazalar

NoTarihTesis AdıİlİlçeTür
1.2002/07/28Akçagaz Petrol Ürünleri San. Tic. A.Ş.KocaeliKörfez

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor.