Teşekkür

Teknolojik Kazalar Bilgi Sistemi, ODTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü'nde 2008 yılında tamamlanmış olan "An Integrated Decision-Support System for Industrial Accidents" başlıklı doktora çalışması kapsamında hazırlanmıştır.

Doktora çalışmam süresince gösterdiği yol, verdiği cesaret ve sağladığı katkılar nedeniyle tez danışmanım Prof. Dr. Ülkü Yetiş'e minnettarlıklarımı sunarım.

Gazete arşivinde çalışma imkanı sağlayan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kütüphanesi'ne ve çalışanlarına teşekkür ederim. Arşivde geçen tozlu günlerde bana eşlik eden ve yardımlarını esirgemeyen Dr. Sertan Girgin ve Dr. Burçak Özoğlu Poçan'a müteşekkirim.

Gazete sayfalarında yer alan haberler Alkım Özaygen, Beril Büyüker, Dinemis Kozok, Eylem Elif Maviş, Ersin Çelik, Haldun Ülkenli, İlkay Çorgundağ, Meltem Güvener, Mustafa Cihan, Niğmet Uzal, Oya Gülsöken, Şener Polat, Serdar Gülsöken, Serhan Poçan, Soner Büyükatalay, Suna Yılmaz ve Yalçın Yaldız'ın yardımları sayesinde bilgi sisteminde yer aldılar. Hepsine çok teşekkür ederim.

Teknolojik afetler nedeniyle derin acılar çekmiş ve hayatını kaybetmiş kişilere adanmıştır.

Serkan Girgin

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor.